Gospodarka

Piecki: Umowa na remont części ulicy Polnej w Pieckach podpisana

Mała „obwodnica” Piecek zostanie wkrótce poddana remontowi i przebudowie. Gmina Piecki podpisała umowę na modernizację części ul. Polnej, począwszy od skrzyżowania z drogą powiatową prowadzącą w stronę Szklarni, aż do skrzyżowania przy ZGKiM.

Prace obejmują przebudowę drogi na odcinku około 1 km, wraz z budową chodnika, oświetlenia ulicznego z zastosowaniem technologii LED oraz systemu kanalizacji deszczowej do odprowadzania wody z drogi.

Agnieszka Kurczewska mówi, że realizacja jednej z największych inwestycji w ostatnich latach potrwa do marca 2026 roku. Przeprasza mieszkańców z góry za wszelkie niedogodności związane z przedsięwzięciem i prosi o cierpliwość oraz wyrozumiałość. Wójt Gminy Piecki wyraża nadzieję, że efekty prac przyniosą wymierne korzyści.

Przebudowa ulicy Polnej była priorytetem ze względu na jej położenie w obszarze, który dynamicznie się rozwija. Dlatego Gmina wykazała się determinacją, aby zrealizować tę inwestycję. Zadanie zostało zgłoszone do Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych i uzyskało rekomendację do dofinansowania w wysokości 6 330 900 zł. Pozostałą kwotę, czyli 404 100 zł Gmina dołoży z własnych środków.

Trzy firmy przystąpiły do przetargu w systemie Zaprojektuj – Wybuduj. Po dokładnej analizie, oferta Zakładu Usług Komunalnych Piotr Lubowidzki w Mrągowie okazała się najkorzystniejsza, dlatego 4 marca br. podpisano z nimi umowę.

Obok inwestycji przy ul. Polnej, trwa również budowa kanalizacji sanitarnej na terenach przyległych do zabudowy jednorodzinnej. Gmina pozyskała na ten cel kwotę 1 079 315,16 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja trzecia – PGR. Całkowita wartość zadania to 1 101 342 zł, a wkład własny wynosi zaledwie 2 %, czyli 22 026,84 zł. Równoczesna realizacja obu zadań znacznie ograniczy uciążliwość związaną z prowadzonymi pracami dla mieszkańców.


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Możesz też być zainteresowany(a)

Gospodarka

Najważniejsze narzędzia do ograniczenia skutków pandemii wszyscy mamy pod ręką

O negatywnym wpływie pandemii Covid-19 na stan psychiczny społeczeństwa, w szczególności dzieci i młodzieży oraz metodach na radzenie sobie z
Gospodarka

PKP Intercity: wzrost kosztów energii wpływa na ceny biletów

Spółka PKP Intercity od wielu lat utrzymywała stałe ceny biletów kolejowych zapewniając konkurencyjną ofertę wobec innych środków transportu. W tym
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ