Technologia i nauka

Ełk: Autorzy najlepszych prac nagrodzeni

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową związanej z miastem Ełk odbył się po raz siedemnasty. W tegorocznej edycji prezydent Ełku przyznał 2 nagrody i 3 wyróżnienia. Uroczystość wręczenia odbyła się w poniedziałek, 16 grudnia, w Urzędzie Miasta Ełku.

Celem konkursu jest promowanie wiedzy o Ełku, zachęcanie autorów do prezentowania swoich osiągnięć oraz inspiracja do podejmowania innowacyjnych badań naukowych związanych z naszym miastem.
Prezydent Ełku corocznie zaprasza autorów prac licencjackich, magisterskich, inżynierskich, doktorskich oraz słuchaczy studiów podyplomowych do udziału w konkursie.

W tym roku do konkursu zgłoszono 10 prac, które zostały ocenione przez kapitułę składającą się z następujących osób:

Przedstawiciele uczelni wyższych to: dr Karol Kowalewski z Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku, Filii w Ełku; dr Jacek Mrozek z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Wydziału Studiów Technicznych i Społecznych w Ełku; ks. dr Marcin Sieńkowski z Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku; oraz dr Agnieszka Danielewicz z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, Kolegium Nauk Stosowanych w Ełku.

Osoby reprezentujące Prezydenta Miasta Ełku to: dr Marcin Radziłowicz – Sekretarz Miasta Ełku, mgr inż. Marta Herbszt – Naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami, oraz mgr inż. Cezary Winkler – Naczelnik Wydziału Mienia Komunalnego.

Po przyjęciu rekomendacji Kapituły, prezydent Ełku przyznał dwie nagrody: w kategorii prac magisterskich nagrodę otrzymała praca „Przestrzeń integracji społecznej” autorstwa Aleksandry Chrzęst z Politechniki Białostockiej, a w kategorii prac licencjackich nagrodę otrzymała praca „Planowanie i gospodarowanie czasem nauki przez uczniów szkół ełckich” autorstwa Zuzanny Gabrieli Olszewskiej, również z Politechniki Białostockiej.

Trzy prace magisterskie i licencjackie zostały wyróżnione:
• „Muzeum Wody w Ełku” autorstwa Anny Jałbrzykowskiej (Politechnika Białostocka)
• „Analiza zanieczyszczeń makroplastikiem wybranego zbiornika wodnego i jego nabrzeża” autorstwa Pawła Murawskiego (Politechnika Białostocka)
• „Zjawiska przemocy w Internecie w ocenie młodzieży z miasta Ełk” autorstwa Anny Cieśli (Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie)


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Możesz też być zainteresowany(a)

Technologia i nauka

Nowy raport FPPE pokazuje, jak mądrze rozwijać miejską infrastrukturę ładowania dla pojazdów elektrycznych

Raport pokazuje 3 różne modele rozwoju infrastruktury ładowania aut elektrycznych, to podstawa do analizy czy wybrane strategie rozwoju infrastruktury przyjmą
Technologia i nauka

Karma z owadów ratunkiem dla uczulonych psów

DOWÓD NA HIPOALERGICZNOŚĆ OWADÓW – WEWNĄTRZ ORGANIZMU PSÓW „Chcemy, żeby karma na bazie mącznika młynarka była typową karmą weterynaryjną, która
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ