Społeczeństwo

MC: Ponad 56 mln zł na szkolenia dla obywateli i urzędników (komunikat)

– Informujemy, że Centrum Projektów Polska Cyfrowa opublikowało wyniki dla dwóch kolejnych konkursów w ramach Inwestycji E-kompetencje z Krajowego Planu Odbudowy.

Wybrano 5 projektów wspierających szkolenia dla urzędników oraz 3 projekty szkoleniowe dla obywateli, które otrzymają dofinansowanie w wysokości łącznie 56 mln zł.

Wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski wyraził chęć umożliwienia obywatelom korzystania z nowoczesnych technologii i e-usług, co ma przyczynić się do poprawy komfortu życia oraz rozwoju społeczeństwa.

Projektem Inwestycji E-kompetencje Krajowego Planu Odbudowy zakłada podniesienie umiejętności cyfrowych blisko 20 tys. obywateli. Udział w szkoleniach wezmą osoby pełnoletnie z numerem PESEL zamieszkujące w Polsce na stałe. Program zajęć będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb uczestników, obejmując szereg tematów.

Celem projektu Inwestycji E-kompetencje Krajowego Planu Odbudowy jest podniesienie umiejętności cyfrowych obywateli. Szkolenia, w których weźmie udział blisko 20 tys. osób pełnoletnich z numerem PESEL zamieszkujących w Polsce na stałe, będą dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestników. Program zajęć obejmie tematy takie jak:

Usprawnianie procesów urzędowych poprzez szkolenia online,

Zwiększenie kompetencji w obszarze obsługi komputera i komunikacji online,

Podnoszenie umiejętności korzystania z narzędzi i aplikacji cyfrowych,

Wsparcie w identyfikacji elektronicznej oraz bezpieczne korzystanie z mediów społecznościowych i ochrona danych przy transakcjach internetowych,

Szkolenia odbędą się w 6 województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, opolskim i wielkopolskim,

Ponad 16 tys. urzędników z nowymi umiejętnościami:

W celu poprawienia jakości obsługi obywateli oraz zwiększenia efektywności pracy administracji publicznej w 12 województwach (dolnośląskim, lubuskim, lubelskim, podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim) przeprowadzone zostaną szkolenia dla 16 287 urzędników. Program szkoleń skupi się na usystematyzowaniu oraz uzupełnieniu wiedzy pracowników administracji na temat narzędzi ICT.

Technologie ICT obejmują szeroki zakres narzędzi, infrastruktury i technologii, które umożliwiają elektroniczne gromadzenie, przetwarzanie, przechowywanie, przesyłanie i udostępnianie informacji. W skład tej grupy wchodzą programy komputerowe oraz sprzęt, takie jak komputery, drukarki i skanery, które są wykorzystywane w instytucjach. Szkolenia mają na celu rozwój umiejętności oraz zapewnienie bezpieczeństwa w działaniu administracji publicznej.

Ocena wyników:

Projekty, które otrzymają dofinansowanie to propozycje Fundacji Asuncion Morera, Fundacji Klaster Innowacji Społecznych, Fundacji E-Prosperity, Fundacji Edukacja Bez Barier – na Rzecz Rozwoju Edukacji w Polsce, Fundacji Partycypacji Społecznej oraz Warmińsko – Mazurskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Olsztynie.

Pełne wyniki można znaleźć na stronie CPPC:

Linki:

Szkolenia dla obywateli – https://www.gov.pl/web/cppc/kpod0508-iw06-00324

Szkolenia dla urzędników – https://www.gov.pl/web/cppc/zakonczenie-oceny-wnioskow-w-naborach-kpod0508-iw06-00424

O Centrum Projektów Polska Cyfrowa:

CPPC pomaga organizacjom, instytucjom i firmom realizować projekty finansowane z funduszy Unii Europejskiej. Projekty te mają na celu m.in. zapewnienie dostępu do internetu dla wszystkich obywateli, edukację Polaków w zakresie nowych technologii, digitalizację dorobku kulturalnego i naukowego, a także cyfryzację administracji publicznej, by można było załatwiać wiele spraw online, bez wychodzenia z domu.

Informujemy, że wszystkie komunikaty publikowane w serwisie PAP są prezentowane w formie oryginalnej, bez dokonywania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść zgodnie z przepisami prawa prasowego. (PAP)


Źródło informacji: pap-mediaroom.pl

Możesz też być zainteresowany(a)

Społeczeństwo

Polregio – ponad 120 tys. uchodźców przewiezionych w 3 tygodnie

Do zabezpieczenia tych połączeń przewoźnik praktycznie z dnia na dzień wydzielił rezerwę taborową, liczącą ponad 20 składów wraz z załogami.
Społeczeństwo

MON: Wojsko Polskie ćwiczy z sojusznikami (komunikat)

MON informuje: 25 marca (piątek) o godz. 9.40 w Siemianówce (woj. podlaskie), Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej będzie obserwował ćwiczenie
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ