Społeczeństwo

Wojsko – najlepsza droga do sukcesu zawodowego: Odkryj możliwości wojskowych Targów Służby i Pracy

Ścieżka dobrowolnej służby wojskowej

 • Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa – dla osób w wieku 17-23 lat
 • Dobrowolna służba okresowa – dla osób w wieku 17-43 lat

Ścieżka profesjonalnej służby wojskowej

 • Służba wojskowa ochotników – dla osób w wieku 18-26 lat
 • Służba zawodowa – dla osób w wieku 17-50 lat

Targi Służby i Pracy Wojska Polskiego to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o służbie wojskowej, poznać oferty różnych jednostek wojskowych oraz porozmawiać z osobami, które otrzymały już zaproszenie do służby. To czas, aby zastanowić się nad swoją przyszłością i podjąć decyzję o służbie wojskowej.

Dołącz do Wojska!

Jeśli interesujesz się wojskiem i chcesz wiedzieć o nim więcej, odwiedź nas na jednym z targów! Podczas Targów w punktach rekrutacyjnych żołnierze WCR służą Ci radą i odpowiedzą na Twoje pytania i wątpliwości. Na życzenie przedstawią Ci spersonalizowaną ścieżkę kariery opartą o Twoje dotychczasowe wykształcenie, doświadczenie zawodowe i oczekiwania wynikające z Twoich indywidualnych zainteresowań. Możesz też złożyć na miejscu wniosek o wstąpienie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Atrakcje na miejscu

Na targach czekają na Ciebie liczne atrakcje, w tym:

 • bezpłatna strzelnica i paintball
 • pokazy
 • grochówka

Dołącz do nas i poznaj wiele zalet służby wojskowej! Z nami poznasz nowych ludzi, zdobędziesz nowe umiejętności, a także szerokie możliwości rozwoju.

Dobrowolna Służba Wojskowa i Wojsk Obrony Terytorialnej

Podczas Wojskowych Targów Służby i Pracy w kompleksie koszarowym przy ul. Saperskiej 1 w Olsztynie będzie można zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt wojskowy, a także wziąć udział w pokazach wyszkolenia żołnierzy, sztuk walki, pierwszej pomocy i medycy pola walki. Przez cały dzień czynna będzie bezpłatna strzelnica i baza paintball, a także trenażer skoków spadochronowych. 17 marca w południe rozpocznie się uroczysta przysięga wojskowa kilkuset żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej oraz Wojsk Obrony Terytorialnej.

Profesjonalny pokaz wojskowych możliwości

Podczas targów swój profesjonalizm zaprezentują żołnierze Wojsk Specjalnych, Sił Powietrznych, Wojsk Lądowych, Marynarki Wojennej, Wojsk Obrony Terytorialnej, Dowództwa Garnizonu Warszawa, Wojskowej Służby Zdrowia, Żandarmerii Wojskowej oraz Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Możliwości studiowania na uczelniach wojskowych zaprezentują podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej, Lotniczej Akademii Wojskowej, Akademii Marynarki Wojennej, Akademii Wojsk Lądowych i Akademii Sztuki Wojennej.

Kulinarne atrakcje

Na stoisku medycznym chętni będą mieli możliwość wykonania podstawowych badań diagnostycznych. Nie zabraknie też prawdziwego kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka. Wojskowi kucharze będą ją podawać z pieczonym na miejscu żołnierskim chlebem.

Targi Wojskowej Służby i Pracy to doskonała okazja, aby poczuć atmosferę wojskowego życia oraz zapoznać się z najnowocześniejszym sprzętem i technologią. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy!

Targi to okazja do poznania szczegółów ofert służby wojskowej, które są dostępne w każdym województwie. Każdy, kto przyjdzie na stoisko Wojskowej Komendy Uzupełnień lub innego podmiotu wojskowego znajdzie tu szczegółowe informacje na temat służby w wojsku, kursów, studiów i szkoleń, jakie oferuje wojsko.

Zobacz, jak wygląda służba wojskowa!

W czasie Wojskowych Targów Służby i Pracy w Olsztynie będzie można spotkać i poznać osobiście gwiazdy wojskowego rapu, medalistów igrzysk olimpijskich oraz wziąć udział w debacie poświęconej rekrutacji do Polskiego Wojska. Targi to również okazja do poznania szczegółów ofert służby wojskowej dostępnych w każdym województwie.

Jeżeli zastanawiasz się nad służbą wojskową, możesz wybrać się na Wojskowe Targi Służby i Pracy i dowiedzieć się o niej czegoś więcej! Warto skorzystać z tej okazji, aby:

 • Poznać osobiście gwiazdy wojskowego rapu
 • Porozmawiać z medalistami igrzysk olimpijskich
 • Uczestniczyć w debacie na temat rekrutacji do Polskiego Wojska
 • Sprawdzić, jakie oferty służby wojskowej są dostępne w Twoim województwie

Wojskowe Targi Służby i Pracy to świetna okazja, aby dowiedzieć się więcej o służbie wojskowej, poznać jej wady i zalety oraz poznać ludzi, którzy już w niej służą. Przyjdź i przekonaj się sam!

Wojskowe Targi Służby i Pracy w trzech miastach

Wojskowe Targi Służby i Pracy odbędą się w trzech miastach:

 • Pińczów; Hala widowiskowo-sportowa ul. Republiki Pińczowskiej 42
 • Konin; Zespół Szkół im. M. Kopernika, Aleje 1 Maja 22
 • Gryfino; Hala widowiskowo-sportowa przy I LO, ul. Parkowa 1a

Bliższych informacji na temat Wojskowych Targów Służby i Pracy udziela rzecznik prasowy CWCR ppłk Justyna Balik (tel. 571 221 001; e-mail: jbalik@mon.gov.pl).

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

Serdecznie zapraszamy na Wojskowe Targi Służby i Pracy, gdzie znajdziecie Państwo informacje na temat możliwości zatrudnienia w wojsku. Przygotowaliśmy dla Państwa wiele ciekawych atrakcji.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Możesz też być zainteresowany(a)

Społeczeństwo

Polregio – ponad 120 tys. uchodźców przewiezionych w 3 tygodnie

Do zabezpieczenia tych połączeń przewoźnik praktycznie z dnia na dzień wydzielił rezerwę taborową, liczącą ponad 20 składów wraz z załogami.
Społeczeństwo

MON: Wojsko Polskie ćwiczy z sojusznikami (komunikat)

MON informuje: 25 marca (piątek) o godz. 9.40 w Siemianówce (woj. podlaskie), Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej będzie obserwował ćwiczenie
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ