Społeczeństwo

Inwestycje w kulturę Warmii i Mazur: 11 mln zł unijnych środków

Dzięki staraniom Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, 27 instytucji kultury zostało zakwalifikowanych do otrzymania dofinansowania z Funduszy Europejskich. Projekty służące zachowaniu, ochronie i rozwojowi regionalnego dziedzictwa naturalnego i kulturowego zostaną wsparte kwotą ponad 11,2 mln zł, z czego beneficjenci muszą dołożyć blisko 4 mln zł z własnych środków.

Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne otrzymało dofinansowanie w wysokości 1 mln 650 tys. zł na realizację drugiego etapu projektu „Śladami Mikołaja Kopernika”. Przedmiotem projektu będzie odnowienie ekspozycji Obserwatorium oraz stworzenie Ogrodu Astronomicznego. Wystawa wzbogacona zostanie o nowoczesne, interaktywne urządzenia, które w ciekawy sposób przedstawią najważniejsze odkrycia astronomiczne Mikołaja Kopernika. Natomiast w Ogrodzie Astronomicznym zostaną zamontowane repliki narzędzi obserwacyjnych używanych przez astronoma.

Obszar kultury został wyjątkowo wsparty w ramach RPO, z czego pierwszą wysokością (1 mln 110 tys. zł) Centrum Kultury w Mrągowie na projekt pod nazwą „Na nowo słyszalne Mrągowskie Centrum Kultury”, a drugą (968 tys. zł) – Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu na zakup i montaż systemu akustycznego małej sceny. Ponadto, serwis informacyjny RPO ujawnił, że w ramach tego programu nie zapomniano też o mniejszych inicjatywach, takich jak zakup wyposażenia dla gminnej biblioteki czy mobilna widownia dla lokalnego teatru.

30 placówek kultury z terenu woj. warmińsko-mazurskiego wystąpiło o unijne środki. Samorząd regionu pozytywnie ocenił wszystkie projekty, lecz ze względu na ograniczone możliwości finansowe, trzy z nich zostały umieszczone na liście rezerwowej.


Źródło: pap-mediaroom.pl

Możesz też być zainteresowany(a)

Społeczeństwo

Polregio – ponad 120 tys. uchodźców przewiezionych w 3 tygodnie

Do zabezpieczenia tych połączeń przewoźnik praktycznie z dnia na dzień wydzielił rezerwę taborową, liczącą ponad 20 składów wraz z załogami.
Społeczeństwo

MON: Wojsko Polskie ćwiczy z sojusznikami (komunikat)

MON informuje: 25 marca (piątek) o godz. 9.40 w Siemianówce (woj. podlaskie), Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej będzie obserwował ćwiczenie
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ