Kultura

Odkrywaj sztukę na świeżym powietrzu – plenerowe wystawy dzieł ze zbiorów Banku Pekao S.A

Z wielkim zainteresowaniem Bank Pekao ogłasza swój nowy projekt – „Piknik ze sztuką. Wystawa i plener malarski z żubrem”. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć wyjątkowe reprodukcje dzieł sztuki z wieloletnich zbiorów banku, a także uczestniczyć w plenerowych warsztatach malarskich w otoczeniu żubrów. To wyjątkowe wydarzenie będzie doskonałym sposobem, aby poznać dorobek polskich artystów i cieszyć się pięknem przyrody.

Od 12 sierpnia, aż do 13 września, będzie można zobaczyć wystawę plenerową „Piknik ze sztuką. Wystawa i plener malarski z żubrem”, w kilku polskich miastach. Ci, którzy chcą skorzystać z tej okazji, będą mieli okazję odwiedzić Krasnystaw, Jasło, Jaszczew (gm. Jedlicze), Świętoniową (gm. Przeworsk), Kolno, Grajewo, Głogów, Wielopole Skrzyńskie, a także Ostródę.

Bank planuje wystawy plenerowe, aby upowszechnić dorobek artystyczny polskich twórców zarówno z przeszłości, jak i teraźniejszości. Przybliżą one widzom pejzaże wykonane przez Stanisława Wyspiańskiego, Jana Nepomucena Głowackiego, Juliana Fałata, Jana Stanisławskiego, Stanisława Kamockiego, Stefana Filipkiewicza, Zygmunta Waliszewskiego i Franciszka Maśluszczaka.

„Bardzo się cieszę, że w Banku Pekao promujemy sztukę, a jedną z form tej promocji będą plenerowe wystawy zorganizowane w dziewięciu polskich miastach. Bank Pekao aktywnie angażuje się w liczne projekty i przedsięwzięcia wspierające polską kulturę i sztukę. Współpracujemy przy tym z instytucjami będącymi autorytetami w tej dziedzinie, jak np. Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, Muzeum Narodowym w Krakowie, Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, czy Muzeum Narodowym w Warszawie. Jako instytucja odpowiedzialna społecznie, staramy się przekazać i upowszechniać bogaty dorobek artystyczny znanych polskich twórców” – mówi Marta Szygenda, dyrektor Departamentu Marketingu w Banku Pekao S.A.

Dla miłośników sztuki będzie to wyjątkowa okazja do wyrażenia swojej artystycznej kreatywności. Podczas pikników zaplanowano kilka animacji, które pozwolą uczestnikom wyrazić swoje umiejętności. Jedną z nich będzie tworzenie obrazu w oparciu o przedstawiony obraz na monitorze. Uczestnicy będą mieli możliwość wyeksponowania swoich dzieł w specjalnie przygotowanej galerii. Innym zaplanowanym wydarzeniem będzie ozdabianie okazałej donicy według własnych preferencji i elementów charakterystycznych dla danej miejscowości. Donica z całorocznym nasadzeniem zostanie w mieście, w którym będzie organizowany piknik.

Po niezapomnianym doświadczeniu uczestników w postaci wydarzeń z cyklu „Piknik ze sztuką. Wystawa i plener malarski z żubrem”, zarówno mieszkańcy, jak i turyści będą mogli jeszcze przez kilka dni podziwiać wybrane dzieła sztuki ze zbiorów Pekao. Możliwość obejrzenia reprodukcji dzieł następujących artystów rozsianych po całej Polsce czeka na wszystkich od 12 sierpnia do 10 września 2023 roku.

Uczestnicy wydarzeń będą mogli doświadczyć twórczości artystów, których dzieła znajdą się na wystawach plenerowych:

Bank Pekao S.A. to jeden z czołowych polskich banków, który służy swoim klientom od wielu lat. Bank posiada szeroką ofertę usług, w tym konta osobiste, lokaty, karty kredytowe, produkty inwestycyjne, ubezpieczenia, a także kredyty. Bank oferuje również szereg usług online, w tym aplikacje mobilne, które umożliwiają łatwy dostęp do swoich produktów. Oprócz tego, Bank Pekao S.A. szczyci się wyjątkową kolekcją dzieł sztuki, wśród których znajdują się prace takich artystów jak Stanisław Wyspiański, Stanisław Kamocki, Jan Stanisławski, Zygmunt Waliszewski, Julian Fałat, Otto Gambert, Jan Nepomucen Głowacki, Stefan Filipkiewicz, Włodzimierz Nałęcz, Wincenty Wodzinowski, Franciszek Maśluszczak i jego „Pejzaż z zaprzęgiem”, „Park w Maciejewie”, „Prześwit w lesie” oraz „Las w Barlinku”.

Bank Pekao S.A. został założony w 1929 roku i jest jednym z największych banków uniwersalnych w Polsce z 288 mld zł aktywów. Sieć oddziałów należąca do Banku Pekao zapewnia usługi ponad 6,5 mln klientom, a co druga korporacja w Polsce korzysta z jego usług jako banku korporacyjnego. Bank Pekao wyróżnia się na rynku, oferując wiodące usługi w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej. Jego silny bilans i profil ryzyka są odzwierciedlone w niskich kosztach ryzyka, wysokich wskaźnikach kapitałowych i odporności na warunki makroekonomiczne. Bank Pekao był najbardziej odporny w Europie w 2023 roku w testach warunków skrajnych przeprowadzonych przez EBA. Bank od 1998 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i jest członkiem kilku lokalnych i międzynarodowych indeksów, takich jak MSCI EM, Stoxx Europe 600 i FTSE Developed. Bank Pekao jest jedną z najbardziej dywidendowych spółek giełdowych w Polsce, wypłacając łącznie 20 mld zł w ciągu ostatniej dekady.


Wiadomości dystrybuowane przez: pap-mediaroom.pl

Możesz też być zainteresowany(a)

Kultura

Pobiegnijmy razem z gwiazdami lekkiej atletyki dla dobra dzieci w 6. PKO Biegu Charytatywnym

PKO Bieg Charytatywny jest ogólnopolską inicjatywą, która popularyzuje zdrowy styl życia i ideą dobroczynności. Uczestnicy tegorocznej edycji biegu wystartują w:
Kultura

Opery, balet i spektakle teatralne wracają na wielki ekran Multikina. Ruszyła sprzedaż biletów na sezon 2022-2023

Cykl Teatrów National Theatre Live zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem. Spotkanie z najlepszymi tytułami na dużym ekranie, w wygodnym fotelu,
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ