Gospodarka

Warmia i Mazury – nowe szanse dla biznesu z Korei Południowej

Konferencja „Korea – Warmia i Mazury. Wspólna droga do biznesu” stanowi doskonałe połączenie dla firm i instytucji z Korei Południowej i przedsiębiorców oraz uczelni z Warmii i Mazur. Goście z Korei Południowej przybyli do Olsztyna, by wspólnie z lokalnymi partnerami poszukiwać nowych możliwości biznesowych i rozwijać współpracę.

Podczas konferencji „Korea – Warmia i Mazury. Wspólna droga do biznesu” w Olsztynie przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządu terytorialnego oraz instytucje otoczenia biznesu wymienili swoje pomysły i doświadczenia, aby wspólnie przyjrzeć się możliwościom rozwoju polsko-koreańskiej współpracy.

„Jest to znakomita okazja do wzmacniania sieci powiązań gospodarczych z rynkiem koreańskim, którego reprezentanci, zarówno z sektora publicznego, jak i prywatnego, zawitali do stolicy naszego województwa” – twierdzi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

„Ważne jest, aby wymieniać doświadczenia biznesowe, ale intensywnie pracujemy również na tworzeniu konkretnych, praktycznych rozwiązań. Istotne jest, aby kontakty z firmami z Korei przyniosły wymierne efekty dla regionu” – dodaje marszałek Brzezin.

Samorządowiec dostrzega potencjał wspólnych projektów gospodarczych, które mogą okazać się szansą dla obu stron. Realizacja tych projektów może pomóc w rozwoju regionu i przyczynić się do zwiększenia jego atrakcyjności dla inwestorów.

W ostatnich latach Warmia i Mazury otrzymała ogromną pomoc finansową z funduszy europejskich, która wykorzystana została w celu poprawy infrastruktury regionu. Samorządowiec dostrzega, że wspólne projekty gospodarcze są idealną okazją do wykorzystania pomocy i rozwinięcia regionu.

Samorządowiec wierzy, że współpraca i wspólne projekty gospodarcze przyniosą korzyści zarówno dla regionu, jak i dla zainteresowanych stron. Dzięki temu Warmia i Mazury będzie jeszcze bardziej atrakcyjnym regionem dla inwestorów.

„Mamy wynegocjowane kolejne 1,8 mld euro. To środki z Funduszy Europejskich dla Warmii i Mazur. Znaczne kwoty zainwestujemy w gospodarkę i jestem przekonany, że to ważny argument, który przekona naszych partnerów z Korei, że warto robić biznes w naszym regionie” – tłumaczy Gustaw Marek Brzezin.

Kraina Tysiąca Jezior szczyci się inteligentnymi specjalizacjami, które zapewniają jej dominację w Polsce i w Europie. Takie dziedziny jak Drewno i Meblarstwo, Ekonomia Wody, Zdrowe Życie oraz Żywność Wysokiej Jakości są wyjątkowo cenione w regionie.

Kraina Tysiąca Jezior jest pod wieloma względami wyjątkowa. Wśród wielu jej atutów szczególnie cenione są inteligentne specjalizacje. Region szczyci się branżami takimi jak: Drewno i Meblarstwo, Ekonomia Wody, Zdrowe Życie oraz Żywność Wysokiej Jakości. Takie specjalizacje pozwalają regionowi na ponadprzeciętny rozwój w Polsce i Europie.

„Chcemy pokazać nasz region jako czysty, ekologiczny, przyjazny dla ludzi i biznesu. Wyróżniamy się na tle innych województw Polski, a to może przekonać naszych partnerów z Korei do zainwestowania właśnie na Warmii i Mazurach” – przekonuje Robert Szewczyk, szef Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów przy Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie.

Kang Sinho docenił potencjał województwa jako centrum o najwyższej jakości żywności, oferując swoją wiedzę i doświadczenie w ramach współpracy z Koreańską Agencją Promocji Technologii Rolniczych (KOAT). Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z zaletami i możliwościami współpracy z KOAT dla rozwoju sektora żywności w regionie.

„Cieszę się, że możemy nawiązać współpracę z Polską w dziedzinie rolnictwa i produkcji zdrowej żywności. Uważam, że ta konferencja to początek naszej wspólnej przyszłości i dobrego współdziałania” – deklaruje dyr. Kang.

Polska znajduje się obecnie na siódmym miejscu w rankingu krajów, z którymi Korea Południowa prowadzi współpracę. W ostatnim czasie zauważalnie wzrosły obustronne obroty handlowe. Polska jest wymieniana w gronie tych krajów, w których rozwój jest wizjonerski, jak również obie strony zdecydowały się na przeznaczenie znacznych środków na wspólne inwestycje, zwłaszcza tego typu, które służą rozwojowi biznesu.

„Tylko w ubiegłym roku nasza firma zainwestowała ponad 4,5 mld wonów w nowe przedsięwzięcia biznesowe. W kolejnych latach przeznaczymy na projekty zagraniczne trzy razy więcej środków. Jestem przekonany, że wśród nowych projektów będzie Polska, a dokładniej Warmia i Mazury” – objaśnia dyrektor Kang.

„Jestem przekonany, że w niedalekiej przyszłości zaowocują one wymiernymi skutkami dla Warmii i Mazur” – dodał marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Gustaw Marek Brzezin akcentował, iż zachęca do nawiązywania i wzmacniania kontaktów partnerów z Korei oraz przedsiębiorców z regionu. W spotkaniu wzięła udział także delegacja Koreańskiego Instytutu ds. Badań Ekonomii Przemysłu i Handlu (KIET) oraz przedstawiciele Koreańskiej Agencji Promocji Technologii Rolniczych (KOAT). Networking pomiędzy zagranicznymi startupami, instytucjami samorządowymi, naukowymi i świata biznesu stał się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń.

Podczas konferencji Gustaw Marek Brzezin zachęcał do współpracy i wzmacniania relacji między stronami, w tym partnerami z Korei oraz przedsiębiorcami z regionu. Delegacja Koreańskiego Instytutu ds. Badań Ekonomii Przemysłu i Handlu (KIET) oraz Koreańska Agencja Promocji Technologii Rolniczych (KOAT) wzmocniły wymianę doświadczeń pomiędzy zagranicznymi startupami, instytucjami samorządowymi, naukowymi i światem biznesu.

Gustaw Marek Brzezin zachęcał do stworzenia silniejszych relacji między stronami, w tym partnerami z Korei i przedsiębiorcami z regionu. Przedstawiciele Koreańskiego Instytutu ds. Badań Ekonomii Przemysłu i Handlu (KIET) oraz Koreańskiej Agencji Promocji Technologii Rolniczych (KOAT) umożliwili wymianę doświadczeń pomiędzy zagranicznymi startupami, instytucjami samorządowymi, naukowymi i światem biznesu.

Gustaw Marek Brzezin wierzy, że poprzez współpracę pomiędzy partnerami z Korei oraz przedsiębiorcami z regionu można stworzyć silniejsze relacje. W trakcie konferencji delegacja Koreańskiego Instytutu ds. Badań Ekonomii Przemysłu i Handlu (KIET) oraz Koreańska Agencja Promocji Technologii Rolniczych (KOAT) wspierała wymianę doświadczeń pomiędzy zagranicznymi startupami, instytucjami samorządowymi, naukowymi i światem biznesu.


Informacja pochodzi z serwisu: pap-mediaroom.pl

Możesz też być zainteresowany(a)

Gospodarka

Najważniejsze narzędzia do ograniczenia skutków pandemii wszyscy mamy pod ręką

O negatywnym wpływie pandemii Covid-19 na stan psychiczny społeczeństwa, w szczególności dzieci i młodzieży oraz metodach na radzenie sobie z
Gospodarka

PKP Intercity: wzrost kosztów energii wpływa na ceny biletów

Spółka PKP Intercity od wielu lat utrzymywała stałe ceny biletów kolejowych zapewniając konkurencyjną ofertę wobec innych środków transportu. W tym
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ