Kultura

Sierpień 2023 w Wolsztynie: Przeżyj Parowozy i 'Czysty Country’!

11-13 sierpnia 2023 roku, Park Miejski nad Jeziorem Wolsztyńskim stanie się areną dla największego festiwalu kultury country w Polsce. Festiwal to miejsce spotkań ludzi o różnych zainteresowaniach, którzy chcą słuchać, tańczyć i tworzyć muzykę. Zobacz występy znanych artystów, grających klasyczne country, americana, folk i autorskie piosenki. Dołącz do zabawy podczas koncertów, tańców i różnych wydarzeń towarzyszących.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania na Festiwalu „Czyste Country” 11-13 sierpnia 2023 roku, w Parku Miejskim nad Jeziorem Wolsztyńskim!

Country Festival w Wolsztynie to trzydniowe wydarzenie, które przyciąga turystów i miłośników muzyki z całej Wielkopolski. To wyjątkowa okazja do wspólnej zabawy, integracji wielopokoleniowej i odnalezienia pozytywnych wakacyjnych wrażeń.

Rok 2022 przyniósł wielką radość organizatorom Festiwalu, ponieważ program artystyczny i szeroki wybór imprez towarzyszących został nagrodzony przez Polską Organizację Turystyczną w Konkursie Na Najlepszy Produkt Turystyczny 2022 w kategorii Wydarzenie Muzyczne.

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, postanowił wesprzeć 13. edycję Festiwalu „Czyste Country” swoim patronatem.

Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników muzyki country do bezpłatnego udziału w tegorocznym wydarzeniu.

Festiwal „Czyste Country” od lat gromadzi rzeszę fanów muzyki country. Przez 13 lat działalności zyskał pozytywny odbiór wśród publiczności oraz wśród turystów i społeczności Wolsztyna.

Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak, objął swoim patronatem 13. edycję festiwalu „Czyste Country”, zapraszając wszystkich do bezpłatnego udziału.

Każdego roku na festiwalu zgromadzeni są miłośnicy muzyki country z całej Polski, a liczba gości waha się miedzy 4000 a 8000 osób dziennie.

Z tej okazji organizatorzy zapraszają do bezpłatnego udziału w tegorocznej edycji festiwalu „Czyste Country”, która została objęta patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.

Festiwal „Czyste Country” od lat zbiera miłośników tej muzyki z całej Polski, którzy wspólnie cieszą się z jego organizacji. Przez 13 lat działalności impreza zdobyła uznanie wśród publiczności oraz pozytywny odbiór wśród turystów i społeczności Wolsztyna.

Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak, wyraził swoje wsparcie dla tegorocznej edycji, objętej jego patronatem, zachęcając do wzięcia w niej udziału.

Organizatorzy proszą wszystkich miłośników muzyki country o bezpłatny udział w tegorocznej edycji, która przyciąga pomiędzy 4000 a 8000 uczestników dziennie.

Odwiedzający tegoroczną imprezę będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej trzydniowej uczcie muzycznej, prezentującej twórczość artystów z pięciu krajów, w tym z USA, Francji, Niemiec, Węgier i Polski. Goście będą mieli okazje posłuchać koncertów, widowisk tematycznych oraz promocji nowych płyt. 45-lecie legendy europejskiego cowboya, LONSTARA, będzie wielce celebrowane w kilku odsłonach, a taneczne atrakcje będą stanowić ważną część programu, w którym będą m.in. pokazy, konkursy oraz warsztaty.

Zapraszamy do odwiedzenia Festiwalu Country Wolsztyn, gdzie znajdziecie pełną listę artystów, atrakcji i zabaw! Odwiedź naszą stronę internetową, aby otrzymać więcej informacji i zakupić bilety: https://festiwalczystecountry.pl

Jeśli jesteś fanem romantycznego podróżowania, przybądź na Festiwal Country Wolsztyn, gdzie możesz przeżyć wyjątkową podróż w czasie, korzystając z kursów retro oferowanych przez stare, piękne parowozy!

Po raz pierwszy w efekcie współpracy z Instytucją Kultury „Parowozownia Wolsztyn”, XXVII Parada Parowozów odbędzie się w dniu 19 sierpnia 2023 roku. To wyjątkowe wydarzenie gromadzi wybitnych ekspertów kolejnictwa, zaawansowanych mechaników i miłośników parowozów z całej Europy. W tym roku wydarzenie odbędzie się tydzień po Międzynarodowym Festiwalu Parowozów, który zapowiada się niezwykle interesująco.

Tegoroczna XXVII Parada Parowozów w Wolsztynie będzie okazją do wspaniałego świętowania i radosnego celebrowania kolei parowej. W programie zaplanowano występy orkiestr, koncerty muzyczne, wystawy i inne atrakcje. Zainteresowani turyści i miłośnicy parowozów będą mieli okazję zobaczyć nie tylko najpiękniejsze parowozy z całej Europy, ale także najnowsze jednostki napędowe, technologie i innowacje w kolejnictwie.

Weź udział w tej wyjątkowej paradzie, która odbędzie się 19 sierpnia 2023 roku w Wolsztynie – stolicy kolei parowej. Ciesz się wspaniałą atmosferą, zabawą i kulturą kolei parowej!

Już 19 sierpnia 2023 roku, za sprawą Instytucji Kultury „Parowozownia Wolsztyn”, będzie miała miejsce wyjątkowa XXVII Parada Parowozów, która jest uznawana za jedną z najważniejszych imprez kolejowych w całej Europie. Wydarzenie będzie okazją do spotkania miłośników legendy parowozów z całego świata oraz do zobaczenia najpiękniejszych parowozów, najnowocześniejszych technologii i innowacji w kolejnictwie.

Uczestnicy będą mieli możliwość uczestniczenia we wspaniałym programie, w którym znajdą się występy orkiestr, koncerty muzyczne, wystawy i inne atrakcje. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej niezwykłej paradzie parowozów!

Już 19 sierpnia 2023 roku – czekamy na Was w Wolsztynie!

Parada Parowozów w Wolsztynie to wyjątkowa okazja, aby doświadczyć oryginalnego i niepowtarzalnego widoku – w jednym miejscu można podziwiać kilka zabytkowych lokomotyw parowych z Polski i zagranicy! Podczas paradnego przejazdu przez wolsztyńską stację, a także w trakcie przygotowań technicznych, można zobaczyć jak działają potężne maszyny. Nie można też zapomnieć o możliwości gruntownego zwiedzania zaplecza wolsztyńskiej parowozowni i poznania jej pracy.

Ten wyjątkowy weekend towarzyszą ciekawe wydarzenia. Zachwycą Cię przejazdy składami retro po okolicznych stalowych szlakach, a także wystawa „Parowozowe Impresje” w industrialnej przestrzeni hali. Wieczorem zaś zobaczysz parowozy w niezwykłej odsłonie – w świetle, kłębach dymu i pary, przy muzyce na żywo w multimedialnym widowisku „Światło, para, dźwięk”.

W bieżącym roku przygotowano szczególne wydarzenie – Paradę Parowozów – która zgromadzi 6 wspaniałych lokomotyw parowych z różnych zakątków Europy, w tym także z Polski. Spośród nich szczególne miejsce zajmuje ENERGIE 507 z Luksemburga, TUBIZE z Belgii, 01 509 z Niemiec, „Czeski Express” – 555.0153 z Czech, Ty42-24 z Pyskowic oraz Pt47-65 z Wolsztyna. Dodatkowo zostanie zaprezentowana kolejowa Drezyna Warszawa M20 – pierwsza drezyna na bazie samochodu.


Pochodzenie informacji: pap-mediaroom.pl

Możesz też być zainteresowany(a)

Kultura

Pobiegnijmy razem z gwiazdami lekkiej atletyki dla dobra dzieci w 6. PKO Biegu Charytatywnym

PKO Bieg Charytatywny jest ogólnopolską inicjatywą, która popularyzuje zdrowy styl życia i ideą dobroczynności. Uczestnicy tegorocznej edycji biegu wystartują w:
Kultura

Opery, balet i spektakle teatralne wracają na wielki ekran Multikina. Ruszyła sprzedaż biletów na sezon 2022-2023

Cykl Teatrów National Theatre Live zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem. Spotkanie z najlepszymi tytułami na dużym ekranie, w wygodnym fotelu,
Wykorzystujemy pliki cookies.    Polityka Prywatności    Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ